Beiträge

Одмор градови - Kufstein - Kitzbuhel - Инсбрук - Моцарт град Салцбург - Минхен Austria

Одмор градови - Kufstein - Kitzbuhel - Инсбрук

Kufstein

околу 20 километри

purlepaus-weckauf-burg-museum-heimatmuseum-heldenorgel-tirol-josefsburg-stadturlaube-besichtigen-sehenswuerdigkeit

josefsburg-kufstein-ferienregion-ferienland-kutschenfahrt-stadt-tourismus-riedel-glas-glashuette-weihnachtsmarkt-christkindlmarkt-tirol

Веднаш, првиот тиролски село по напуштањето Германија е
убава алпски град на Kufstein
Градот се наоѓа 20 километри од нашиот стан куќа
далеку и шармираше со безброј стари згради .
Оптимално со тоа се добиени средновековни
куќи како и градот штедилница на горниот дел од градскиот плоштад.

А мора за секој прошетка е стариот дел на градот треска-Tirol-град одмор-Kufstein-Tirol-Kufstein-песна-Карл-целото спомен-своеобразност-bruederRömerhofgasse со познатиот
Андреас Хофер , на лифт тврдина , Batzenhäusel и, исто така, Карл Ganzer
(композитор на познатиот Kufstein песна) меморијалниот камен. Градот е доминирана
од страна на вашиот голем синови како изумителот на првиот машина за шиење Јозеф Madersperger или браќа Франц и Антон Kink . NAT не треба да пропуштите. посета на Glashütte Kufstein . , светски лидер во производството на вино стакло може да бидат таму, да се погледне во импресивен начин во производството објект на благородни производ.


 


Auracher-Loechl-Batzenhaeusl-горд-бараат-стариот дел на градот-Kufstein-средновековниот-haeuser


Високо над градот го гледа оддалеку моќната Josefsburg .
, замокот лесно може да се стигне пешки во околу 10 минути или со Панорама лифт царот Максимилијан dirket од центарот на градот. во замокот постојат неколку моменти како што е поранешниот државниот затвор, на Heldenorgel , голем дом канцеларија музеј или две историски, убаво сочувана, топови Purlepaus и W​​eckauf .


kufstein-festung-festungsstadt-ritterburg-burg-josefsburg-tiroler-unterland-stadtbummel-staedteurlaub-oesterreichГурманските Совет!

Purlepaus Heist исто така, апсолутно се препорачува
јадење место во подножјето на тврдината на Kufstein .
поглезите нив со домаќинот Стефан стари традиционални
специјалитети кои можете да уживате речиси никаде на друго место, како и.

Kitzbühel

околу 20 километриКицбил-Tirol-cockscomb-роаминг Светското првенство-спуст-срна-алпски град, стариот дел на градот Планини

Светски познатиот, а сепак остана Питу и вистински,
кој е метропола Kitzbühel Алпите , на
родниот град на Ханзи Hinterseer .


, легендарниот спуст трка на Streif од Hahnekamm по мал град станаа познати и широко популарна низ сите граници.     
kitzbueheler-horn-oesterreich-radrundfahrt-schwarzenegger-arnold-rosis-sonnbergstuben-promi-kitzbuehel-casino  schwarzsee-wilder-kaiser-kitzbuehel-reith-going-sankt-johann-triatlon-atp-tennistournier-hansi-hinterseer

При одење преку г тој улиците на стариот дел на градот може да му се восхитуваат бројни куќата слики. Невозможна сите во градот има да наведеме поединечно. Покрај спуст трка тука речиси во 7 дена ритам Меѓународни настани одржани.christkindlmarkt-kitzbuehel-im-winter-kitz-weihnachtsmarkt-challenge-oldtimer-ralley-alpenstaedtchen-kitz

Од Светското првенство Триатлон на Schwarzsee и врз Kitzbühel Хорн ,
на Австрија велосипедизам турнеја, поло - и голф турнири ,
на тенис АТП турнир , на Almrauschparty на класичен алпски митинг сите настани во овој град се . познато суперѕвезди посети


schwarzsee-голф-поло-тур-дома-бубрег-hinterseer Кицбил-дива-Кајзер-летен одмор
Бројни познати личности како што се Арнолд Scharzenegger , Франц Бекенбауер, Берни Еклстоун или џет-сет семејство Geissens многу други. имаат живее тука или некогаш внесете романтична средба.


Гурманските Совет!

rosis-sonnbergstuben-singende-wirtin-rosi-alm-gemuetlich-alpenstuermer-musik-sonnberg-alm-almrauschpartyRosis Sonnbergstubn ! Топлите Almwirtin сте готвачи
со рецепти од вашиот сопствен готвачот.
мора да се обиде "На Рози патка" . Со малку среќа
можете да ги најдете тука добро позната личност .
ѕвезди како Уве Ochsenknecht, Џек Вајт,
Баерн Минхен напаѓач Марио Гомез
и многу повеќе. често се гледа тука.
А можеби и ти исто така ќе имаат корист
од музички уметности на
пеење газдарица Rosi .
игра на меѓународно реномиран музичар, а потоа yodels,
заедно со познати музичари
Лав или Алпите штрајкувачите ,
во незаборавни часа.

 

Град Инсбрук

 

Секогаш вреди да се посети до главниот град на провинцијата во Инсбрук.
Никаде на друго место во светот може да биде директно од центарот на градот,
со жичницата (Hungerburgbahn), во толку кратко време да

Инсбрук, Австрија Tirol-алпски град-држава капитал-Инсбрук-златно-dachl-Марија-theresien-roadсе прошетаат високо планините како тука. алпски градот воодушевени со прекрасни Старата Чаршија, симболот на тиролски на Златен покрив, средината води низ градот Ин и многу продавници во стариот дел на градот. Спроти северните синџир можете да го видите силен планински Iselschanze, главната атракција на годишниот Четири Хилс турнир. Историјата е интересно да се посети Црното Црква Manda или царската палата.

берг-ISEL-Neige-Tirol-ски скок-Четири Хилс турнир, Светското првенство ски скок-панорама-Инсбрук

alpenzoo-стариот дел на градот-замокот-империјална-Schwarzmander-црква-музеј-панорама-Tirol Инсбрукbergisel-потрага панорама-локална-локална-панорама-Инсбрук ски скок Четири Хилс турнир
Алпски зоолошката градина во Инсбрук се наоѓа главно автохтони видови.
А нагласи музеј создаде нови Тирол Панорама.
Бројни историски градби како што се Ambrass замокот таа колона на Anna, на Triumphal Arch и убави куќи на Марија Тереза ​​штрасе Инсбрук, направи најубавите алпски град. hungerburgbahn земјата-Алпи Тирол Инсбрук-капитал-View-панорама-ан-Tirol

 

зад затворени ambras-Хабсбург-историско-Инсбрук-замокот-annasaeule-Innbruecke

зад затворени ambras-Хабсбург-историско-Инсбрук-замокот-annasaeule-Innbruecke

Моцарт град Салцбург раѓање-куќа-на Моцарт родното место-salisburgo-hellbrunn-Mirabell-Салцбург-Австрија

Моцарт град Салцбург

околу 90 километри

Светски познатиот е Моцарт град Салцбург !

веројатно најпознатиот австрискиот град нуди
неверојатен талент! Шетаат низ тесните старите улици,

прекрасен поглед на Hohensalzburg тврдина уживаат
или на фестивал во Салцбург веб-сајт, тука постои
една фантастична договор.
Салцбург-стариот дел на градот-Salzach-saalach-Mirabell затворен вода плеј-зоолошката градина-hellbrunn

Покрај Моцарт и неговите дела Салцбург исто така, беше
дом на фон Trapp семејство "Звукот на музиката"
и во близина на градот дури има
наслов  "Silent Night" беше роден.

Место се во секој случај палата Hellbrunn
со фонтани, Mirabell палата со Mirabell градини ,
на Салцбург катедрала, на родното место на Моцарт
или дури и на Домот на природата .

тврдина-Кале-катедрала-на-Салцбург-Австрија-државен капитал-schloesser-градина-Mirabell
големото патување, исто така, може да биде во Tiergarten Hellbrunn направи.

тренер возење-Салцбург-feststpiele-festspielhaus-опера-секој-тврдина-замокот-тврдиназима-Салцбург-члениот црковно-dom-Моцарт Салцбург-feststpiele-секој-Moenchsberg

 

Градот Минхен

Носејќи јаглен во Рим, кој ќе биде градот Минхен за да се опише! На градот е само околу 100 километри од нас, и ден патување е секогаш вреди.Минхен-viktualienmarkt-Hofbraeuhaus-во-Минхен-е-а-жена-marienkirche цркваsehenswuerdigkeiten-Минхен-германија-Германија-olmypiapark-Алијанц Арената-BMW-музеј свет-свет

Во прилог на бројни историски градби како што се де oktoberfest-muenchen-munich-festival-octoberfest-volksfest-groesstes-der-welt-oktoberfestival-muenchen-deutschlandR Frauenkirche,
на Marienplatz, на Nymphenburg и Hofbräuh
од
градот, исто така, има млада свежа страна како БМВ Свет - БМВ ​​музеј , Viktualienmarkt, на Allianz Arena и парк олимписки .На англиски градина може да се најде во средината рај во градот.
На Минхен Зоолошката градина е позната по својата разновидност и големина.

Muenchen-at-ноќ-шопинг-улица-елегантен бутик Прада Гучи-Витон-шопинг-во-минхенДодади Минхен центарот на градот ќе најдете голем број
Nobelbboutiquen на Луј Витон, Гучи, Шанел Прада до ДИОР
другите сите се застапени добро познати Г-дин Телер тука.

oktoberfest-muenchen-volksfest-zeltfest-september-groesstes-fest-festival-paulaner-hofbraeu-spaten-bierМинхен Октоберфест-прослава-шатор-село фер-пазар-годишниот саем-Германија-Баерн-Минхен-Баварија


Секоја година во средината на септември, го преобразува целиот град во
гигант Vergüngunspark. На Минхен Октоберфест е најголемиот
фестивал на пивото во светот и привлекува 7.000.000 посетители.
А нагласи за малку забава на азил.

Божиќ пазар - Божиќ пазар

Двете Инсбрук, Kufstein и Kitzbühel нудат fabulously убава Божиќ пазари . Време Доаѓањето, градовите блесне во полн сјај како што се очекуваше. Особено убав е на пазарот Божиќ на замокот Kufstein , кој ја предводи гости во дел од замокот соби витез е.

christkindlmarkt-Божиќ пазарот Божиќ пазарот Инсбрук-Кицбил-Kufstein-christkindlmarktАсторија Апартмани Wildschoenau

Тирол празници
0043676847854744
Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
www.astoria-tirol.at
 
Видео:
 
лето:
https://www.youtube.com/watch?v=w1nJbqX-MKE
 
зима:
https://www.youtube.com/watch?v=nbMjLyN9F2Q
 
Најдобра музика на Австрија
фолк музика
www.alpenstuermer.at
 
Хотелска соба Стан во Австрија Салцбург Инсбрук празник планина одмор рекреација Минхен Кицбил Kufstein

. Veröffentlicht in Uncategorised

FOTOS

unverbindlich-anfragen-apartment-hotel-zimmer-wildschoenau-auffach-niederau-oberau-tirol-skijuwel-alpbachtal