Beiträge

Alpinolino Westendorf деца откривач и игри Парк

Alpinolino Westendorf деца откривач и игри Парк

Alpinolino westendorf-Tirol Тирол-Австрија-playpark-за-децатрка-деца-плеј-игра-парк Alpinolino westendorf-откривач парк

Само околу 12 километри од нашата станбена куќа Асторија намалува лежи
крајна откритие парк за авантуристи и алпски ентузијасти. Постои широк спектар на авантури како што се тестираат врз животни Куќа турнеја


или возбудлив мармот митинг да постои. игралиште-деца-wildschoenau-Tirol-плеј-станици brixental качување ѕид, фаќање зоолошката градина

радосна начин да се истражуваат тука тајните на Алпите.
дознаете колку далеку елен можат да скокаат, она што животните се
таму, во планините и каде се сите во зима?

елен парк-деца-фаќање зоолошката градина-животнипаметни Бергер Alpinolino westendorf-brixental


Од самиот почеток преку повеќе игра станици за мармот набљудување станица и гнездо орелот на некои места ќе мора да веќе да биде вистински стапка на уметниците да постои. Тогаш ќе се направи тоа со голем број на тело вештина на снимањето мотор рамнотежа пречки да се качување ѕид децата . Поддржува еден е во овој свет авантура од пријателски хитрец.

компјутерска игра деца играат парк, забавен парк-деца зајаче-фаќање-Tirol-Австрија-одмор

игралиште-westendorf-Тирол-забавно-за-деца-деца-забавен парк игри светски одмор-со-деца
Од околу 1,5 км долга Alpinolino е идеален игралиште за деца од
5-15 години и национално. сите испитувачки млади издржуваат до 99 години.

 Паркот се наоѓа на прекрасна Choralpe и дава родители исто време
 можноста за траен приближно 1 час Крстоносните чудесната
околината на Kitzbühel Алпите да уживаат. 


телескоп-деца-playpark-brixental-westendorf-Австријацевка-плеј-Tirol-Австрија-wildschoenau-дете-деца-одмор-Австрија-со-малку одмор

За нагласување е на годишно ниво се одржа во средината на август патка

Alpinolino Летните олимписки игри


А конкуренција со многу спортови, игри и забава за сите кои се вклучени.
парк да продолжи на возењето со гондола со неверојатна глетка и голема

 погледи на Brixen долина, Хое лекувам и Вајлдер Кајзер .


скок во далечина-натпревар-деца-детски работи-игра парк     


Небесно придружник во Alpinolino. Alpinolino alpolino-westendorf плеј-парк-деца-плеј-паркот на природата-искуство-семејство-забавно-паркот
 

 "Крилја" Берт придружени двете големи и мали истражувачи
и авантуристи во Alpinolino Westendorf низ паркот

  може да се истражуваат на небото зголемувањето и стапки и истражување на
различни хранење станици.


 А смешно игра и пешачење забава за целото семејство. Криење како мармот , невестулката и трчање зајак да се трка, на Holzwurmweg одат
 


раса, детски плеј-Tirol-Австрија-Кицбил-авантура-детето-летен одмор, семејството на одмор
  до врвот со Aerie искачување или во
искуство лет училиште чувството на орел Берт:


 Во Alpinolino научат млади истражувачи знаат природата.
 На многу образовни станици може планините
  на имагинативна и со своите животни и растенија
се најде љубов начин.

детско игралиште-запад-село-деца-Тирол Tirol одмор-одмор-со-деца
 Меѓу нив беа се Alpinolino планински водич итар , големи
  и мали биолозите среќен да открие нови работи во врска со планини.

  , мотото е "Направете вашиот ум!"

Во многу од едукативни станици може да биде во А lpinolino
EntdeckerPark
на тиролски планини со своите животни и растенија

цвет-детско игралиште-фаќање-зоолошката градина-деца-Тирол-семејство-одмор-изнајмување Австрија сместувањедоживеа особено импресивен начин. И "се грижев" е
  на турнеја од Alpinolino планински водич итар, со планината
добива еднакви повеќе живот и во целина многу забавно!


Водени авантура тури:

Под мотото "со храброст и без Мама" нуди Alpinolino , исто така, тури преку образовниот парк

деца група-авантура-истражувач-игра група Alpinolino westendorf


Работното време:

од средината на мај до средината на октомври, фон 8,30 бис 17.00 часовник без паузата за ручек

Асторија Апартмани Wildschoenau
Тирол празници
0043676847854744
Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
www.astoria-tirol.at
 
Видео:
 
лето:
https://www.youtube.com/watch?v=w1nJbqX-MKE
 
зима:
https://www.youtube.com/watch?v=nbMjLyN9F2Q
 
Најдобра музика на Австрија
фолк музика
www.alpenstuermer.at
 

 

Хотелска соба Стан во Австрија Салцбург Инсбрук празник планина одмор рекреација Минхен Кицбил Kufstein

. Veröffentlicht in Uncategorised

FOTOS

unverbindlich-anfragen-apartment-hotel-zimmer-wildschoenau-auffach-niederau-oberau-tirol-skijuwel-alpbachtal