Beiträge

Северна одење парк Wildschoenau

 

Северна одење парк Wildschoenau

nordic-walking-wildschoenau-park-fitness-wellness-sportpark-sport-wege-walk-spazierweg-gefuehrte-wanderungen-wildschoenau

 

 

Северна одење Wildschoenau

 
 

 

 
Во 1 Австрискиот нордиските Фитнес Спорт Парк се достапни во Wildschönau правци со различна тежина. Освен тоа, има пакет договори, вклучувајќи Северна одење курсеви . СОВЕТ: воведен курс секој понеделник резервира преку туристички канцеларија Wildschönau . нордиските одење за фитнес тренинг веќе слушнале многу рекреативни и натпреварувачки спортисти. Но овој тренд во прекрасно прави спортски повеќе забава: можете да се запознаете со истомисленици, истражување на областа и тоа е правилно се вклопуваат. Во Wildschönau динамиката проходилки Walken се со вашите стапчиња низ терен, кое веќе е позната глетка. Тука природа е во теретана, бидејќи атлетски одење со посебни столбови, телото користи 90% од нејзината мускулатура. нордиските одење е, исто така, пешачење програма на туристичката канцеларија Wildschönau интегриран и се состои од столбови.

Повеќе гости се фокусира на здрави движење поврзани со . убава природа искуство
за двете тренер курсеви, како и за гостинот се во согласност со меѓународните стандарди обучени обучувачи.


БЕРЗА изнајмување овие спортски продавници во Wildschönau:
Спорт Sandbichler во Oberau
Спорт Blachfelder во Niederau


за посетување на курс, ве молиме контактирајте туристичката канцеларија Wildschönau.
Се разбира, курсеви, исто така, достапни на локално ниво досега. Употреба на патеки е бесплатно.

Асторија Апартмани Wildschoenau
Тирол празници
0043676847854744
Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
www.astoria-tirol.at
 
Видео:
 
лето:
https://www.youtube.com/watch?v=w1nJbqX-MKE
 
зима:
https://www.youtube.com/watch?v=nbMjLyN9F2Q
 
Најдобра музика на Австрија
фолк музика
www.alpenstuermer.at
 
Хотелска соба Стан во Австрија Салцбург Инсбрук празник планина одмор рекреација Минхен Кицбил Kufstein

. Veröffentlicht in Uncategorised

FOTOS

unverbindlich-anfragen-apartment-hotel-zimmer-wildschoenau-auffach-niederau-oberau-tirol-skijuwel-alpbachtal