Beiträge

Е велосипеди Wildschönau Hopfgarten одмор со електричен велосипед

Е велосипеди Wildschönau Hopfgarten одмор со електричен велосипед

е-велосипед-регионот-на-свет-најголемиот-велосипед-планински велосипед-велосипедската патека wildschoenau-Tirol Тирол

 

 

Е-Велосипеди регионот Wildschönau - Brixental

 

            Најголемиот соседни регионот на Е-Велосипеди светот!
       

Со велосипед на пасиштето на e велосипед го прави возможно! во

Wildschönauer планините може да се постигне не само пеш или со велосипеди, но со електрични велосипеди . За оние кои сакаат да истражуваат областа без големи физички напор, само во право!

изнајмување и бензински пумпи во долината:

Спортски Blachfelder во Niederau
Mühlegger - Ски Auffach Auffach
(планина е-велосипеди, без батерија промени станица) , исто така, ви нудиме неколку хотели и сместување во е-велосипеди: Хотел Сребрена Бергер, Хотел Елан хотел Schneeberger Хотел Австрија Спорт Blachfelder Популарни од велосипедизмот да планинските пасишта и снек станици

Е-велосипеди може да биде од 25, - на 35, - € позајмуваат uro / ден.

Еве некои цели каде што можете да hinradeln:
мразот на Jacky сладолед Roggenboden - Oberau, планински Koglmoos во средината станица гондола Auffach гостилницата Sollerer во Thierenbach и алпски гостилницата Schönangeralm со сирење фабрика . Оваа енергија во форма на добар планински воздух и електрична енергија може да биде наполнета за е-велосипеди! Ница места за посета се исто така: 'рж земјата Oberhausberg Niederau, Horlerstiegl и Käsealm, Borstadl Oberau, Foisching Niederau, Klinglerhof Thierenbach и Leamwirt Niederau - Penning . велосипед вози и атракции на погледнете Ebike Wildschönauпешачење-војна-пешачење област wildschoenau-Tirol-патека-Alm-almen-тур-пешачење сајтот

А сеопфатна е-велосипед картичка ги содржи сите дестинации и назначени велосипед патеки. Достапни во туристичката канцеларија Oberau. Wildschönau е дел од

најголемиот интегриран е-велосипед регион во светот

. И на тој начин идеална почетна точка за велосипедизам патувања, 59 Movelo батерија размена станици се достапни во Kitzbühel Алпите и ќе ви овозможи, на пример, лежерно возење со велосипед на Kufstein или соседните Brixental .

EBike регионот Wildschönau - Kitzbühel Алпите


планински велосипед-возење велосипед велосипед возење велосипед возење циклус е-велосипед     е-велосипед-регионот brixental-wildschoenau батерија менување станица, велосипедски патеки, планинарење сајтот дигитални срна

 

Тука ќе најдете дигитални cyclingpaths Wildschönau!

дигитален-landkarte-wildschoenau-Tirol-Австрија-kitzbuehelr-Алпи-сајтот

Едноставно во горниот лев полето за пребарување на саканата локација
(Niederau - Oberau - Auffach ...) влезе и таму да одам!

Асторија Апартмани Wildschoenau
Тирол празници
0043676847854744
Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
www.astoria-tirol.at
 
Видео:
 
лето:
https://www.youtube.com/watch?v=w1nJbqX-MKE
 
зима:
https://www.youtube.com/watch?v=nbMjLyN9F2Q
 
Најдобра музика на Австрија
фолк музика
www.alpenstuermer.at
 

 

Хотелска соба Стан во Австрија Салцбург Инсбрук празник планина одмор рекреација Минхен Кицбил Kufstein

. Veröffentlicht in Uncategorised

FOTOS

unverbindlich-anfragen-apartment-hotel-zimmer-wildschoenau-auffach-niederau-oberau-tirol-skijuwel-alpbachtal